Artur Koblížek (Bodie)

Jméno: Artur

Chovatelská stanice: Koblížek

Datum narození: 1.11.2009

Matka: Cavalírka Arinin sen (black&tan)

Otec: Nelson Ze Starého Dobrasa (ruby)

Číslo zápisu: CMKU/CKC/11230/09/11

Bonitační kód: 5/3

Zuby: plnochrupý, skus nůžkový

Chovnost: CHOVNÝ

Míry: 33-41.5-52-17-3.9

DNA profil registrován (u laboratoře Genomia)

Zdravotní atesty: MVD 2016 clear (auscultation), MVD 2017 clear (Doppler)
                              DOV (eyes) 2017 neg.
, patelly 0/0, DKK A/A, BAER test - OK

DNA testy: Episodic Falling čistý/clear, Curly Coat & Dry Eye syndrom čistý/clear

             Degenerativní myelopatie přenašeč/carrier

Výstavní úspěchy: Juniorchampion CZ, Champion CZ, Grandchampion CZ, Club Champion,

                              Veteran Champion CZ

                                     2x CAJC, 11x CAC, 8x res. CAC CZ, 1x CAC (SK), 2x CAC (HU), 1x CACA (A)
                              3x res. CACIB

 

 

 

Bodieho jsem si pořizovala hlavně jako kamaráda pro sebe a pro Murphyho. Murphy už začal trošku dědkovatět, tak jsem chtěla, aby mu štěně zvedlo náladu (a někdy mandle :-). Taky jsem s ním měla v plánu chodit na agility a učit ho prvky tance se psem a další psí kusy jako Murphyho.

Protože ale z Bodýska vyrostl opravdu krásný pes a já se kvůli práci momentálně nemohu soustavně věnovat nějakému sportu, začali jsme alespoň chodit na výstavy, které nejsou tolik časově náročné. Posuzovatelům se u Bodieho líbí zejména krásně utvářená hlava se sladkým "kavalířím" výrazem, výborný pigment očí a nosu, skvělá stavba těla a pohyb a kvalitní rovná srst sytě mahagonové barvy.

Bodie má krom ostatních předností hlavně "samočistící srst" - většina bince, co nachytá při procházkách, z něj zase rychle opadá. Jedinou výjimkou jsou bodláky, které musím vyndavat. Neznám zplstnatělou srst a cucky za ušima, češu ho jednou za měsíc a koupu večer před výstavou, aniž by se srst zvlnila nebo zkudrnatěla.

Bodýsek je takový rarášek, vždycky dobře naložený, kamarádský, veselý a zvídavý. Je to přítulný mazlík a sluníčko. Venku se často řítí k úplně cizím lidem - 100% přesvědčený, že mu jdou naproti jen proto, aby ho mohli pohladit, pomazlit a obdivovat.  A dlužno říct, že mu to často vychází - jeho bezelstný čumáček s vyplazeným růžovým jazykem, velké tmavé oči a vrtící se ocásek okouzlí kdekoho, dokonce i mnohé nepejskaře :o) Doma má Bodie nejraději hrátky s kocourem Barnabášem, miluje plyšáky a aportování téměř čehokoli.

I když na nějaký trénink zatím není čas, výchově se samozřejmě věnuji a důkazem je úspěšně složená zkouška Pes dobrý spoluobčan (bronzová úroveň), kterou jsme absolvovali v červnu 2011.